Fotbalový klub Libice nad Doubravou

IV.třída mužů, skupina A

založení fotbalového klubu Libice nad Doubravou

Koncem 90. let 20. století se začalo přemýšlet o založení fotbalového klubu. Podmínkou bylo dodělat terénní úpravy na fotbalovém hřišti. To vše se povedlo v roce 2003.

Na valné hromadě TJ Sokol Libice n/D. v březnu 2003 bylo nejdříve schváleno založení fotbalového klubu a zároveň byl zvolen výbor fotbalového klubu. Členy a současně zakladateli klubu se stali: Brabec Milan – prezident, Maška Jaroslav – sekretář, Brabec Vít – člen, Nermuť Josef – člen, Venhauer Václav – člen ( odstoupil jaro 2006) a nahradil jej Nosek Rostislav.

V květnu 2003 jsme byli zaregistrováni na Ministerstvu vnitra a v červnu jsme podali přihlášku do soutěže mužů IV. třídy okres Havlíčkův Brod.

V dubnu – červnu proběhla rekonstrukce hrací plochy, kterou jsme oseli novým trávníkem, při celé akci nám byly nápomocny firmy Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, Pila Libice n/D. Hamák Vlastimil, ZOD Libice n/D. a OÚ Libice n/D. K dispozici nám byly nabídnuty UNI-buňky namísto kabin, které jsou pouze dočasným řešením.

V roce 2004 byl zhotoven projekt na výstavbu kabin, každý rok žádáme MŠMT o dotaci na jejich výstavbu, prozatím neúspěšně.

V roce 2005 byla vybudována zpevněná plocha k sezení a stání pro diváky, k občerstvení byl postaven  kiosek s udírnou. Podél dlouhé strany hřiště za obytnými domy bylo vybudováno zábradlí.

Pro údržbu a přípravu hrací plochy jsou využívány: válec, provzdušňovací válec, zavlažovač, katr na přesívání písku, lajnovačka, které pochází z dílny Karla Sysra a Viléma Břízy, jemuž vděčíme za celkovou správu hřiště.

První sady dresů byly zakoupeny na základě finanční podpory firmy Jekon – Hamák Libor, Stavebniny Šťastná Hana – Libice n/D.